Krok druhý – veganská jídla pravidelně
Nyní již víte, že vás veganské jídlo neotráví a ani se nad ním neutrápíte. Nastává tedy čas pro to, abyste pokrmy, které vám zachutnaly nejvíce, začali zařazovat do jídelníčku pravidelně. Můžete si zavést pravidlo, že se vegansky budete stravovat každou neděli, celý víkend nebo si pro veganské chody vyhraďte třeba všechny večeře. Počet veganských jídel postupem času zvyšujte.

Krok třetí – seznamte se s výživou
V okamžiku, kdy již začnete živočišné potraviny výrazně omezovat, se nezapomeňte seznámit se zásadami správné veganské výživy. Není třeba se toho bát – stačí se v rozumné míře řídit několika jednoduchými pravidly, z nichž některé již nejspíše nevědomky dodržujete. Tématu výživy se podrobněji věnujeme zde.

Krok čtvrtý – doma jen vegansky
Teď, když už veganská jídla tvoří většinu vaší stravy, nic vám nebrání v tom, abyste se doma rozloučili se všemi potravinami živočišného původu. Proč dále kupovat výrobky, jejichž produkce v sobě nese utrpení a zabíjení zvířat a přispívá k devastaci životního prostředí, když stejně tvoří jen menšinu vaší stravy a lze je tak snadno nahradit?

Krok pátý – odmítněte všechny živočišné potraviny
Pokud jste tak ještě neučinili, nastal čas ohlásit okolnímu světu: “Jsem vegan!” Odmítněte maso, mléčné výrobky a vejce, kdekoli se nacházíte – v restauracích, v jídelnách, na večírcích, u známých – prostě všude. Tím, co jíte, pomáháte zvířatům, přírodě i lidem – za to se opravdu nemusíte stydět.

Lidé kolem vás


Další informace: