Zdravé výživy a bioprodejny
Bioprodejny dnes rostou jako houby po dešti. Ne vždy prodávají výhradně zdravé potraviny, ale většinou mají největší nabídku veganských výrobků. Seznamy těchto obchodů naleznete zde:
Celorepublikový seznam Vegetarian.cz
Celorepublikový seznam Zlatých stránek
Pražský seznam Průvodce etického spotřebitele

Dále doporučujeme čistě veganský obchod Bioobchod Háje, který se nachází v Praze ve vestibulu stanice metra Háje (západní strana u stanoviště autobusů MHD).

Supermarkety
Nabídka supermarketů se velmi liší i mezi jednotlivými obchody stejného řetězce, ale celkově platí, že kromě diskontních řetězců má dnes již většina supermarketů určitou základní nabídku speciálních veganských potravin (např. tofu). Za zmínku stojí řetězce Tesco, Interspar a dm drogerie, které do své nabídky zařadily sojové mléko vlastní značky v bio kvalitě za velmi dobrou cenu; dále supermarket Billa, který začal prodávat relativně levné sojové jogurty značky Joya. Dm drogerie navíc, možná poněkud nečekaně, prodává celou řadu veganských potravin od německé firmy Alnatura.

Internetové obchody
Internetové obchody se zdravou výživou jsou dobrou alternativou pro ty, kteří se nepohybují v blízkosti dostatečně zásobovaného kamenného obchodu.
Bioobchod
e-Obchůdek
Obchod bez krutosti
Biotop
Biosféra

Velkoobchody
Jste-li velcí jedlíci nebo nakupujete pro více lidí, můžete ušetřit tím, že budete nakupovat ve velkém za velkoobchodní ceny.
Country Life Nenačovice (kamenný obchod)
Sunfood (rozvoz při nákupu nad 2000 Kč)

Restaurace

Veganské restaurace:

Vegan City NOVÉ!
Loving Hut
Vegetka
Restaurace Country Life

Veganských restaurací je zatím málo, i ve vegetariánských restauracích ale nabízejí dobrá veganská jídla. Seznamy těchto restaurací naleznete zde:

Celorepublikový seznam Soucitne.cz
Celorepublikový seznam Vegetarian.cz
Celorepublikový seznam Zlatých stránek
Pražský seznam Průvodce etického spotřebitele


Další informace: